+420 723 054 848 info@skolkavenku.cz

Vzdělávání trochu jinak

Vítejte v Lesní školce Venku

Náš den začínáme na zalesněném prostoru s chatkou v Brné. Je to místo, kde ráno děti vítáme a užíváme si spoustu dobrodružství.  Naše zázemí tvoří chatka s kamny, kde je místo na odpočinek a hygienu. Pozemek školky je rozsáhlý, zarostlý lesem a jeho charakter umožňuje dětem správný motorický vývoj.  Nachází se na pravém břehu Labe v blízkosti Slunečné stráně pod Vysokým Ostrým, nedaleko hradu Střekov.

Společně se naučíme zahradničit a vybereme vhodné zvířecí kamarády. Na zahradě i mimo ni, budeme objevovat poklady, lézt po stromech, stavět přístřešky, hrát si, číst si, malovat, počítat listy, žaludy a peříčka.

Ráno si dáme vydatnou svačinu, vyrazíme třeba do terénu, po obědě si trochu odpočineme, abychom nabrali sílu na další venkovní objevování. Cestou zpátky si s dětmi popovídáme, co chtějí dalšího dělat, co je zajímá, to nám pomůže naplánovat aktivity na další den.

V čem jsme jiní od ostatních školek?

Nabízíme vzdělávání trochu jinak!

Naše školka nabízí fascinující vzdělávací příležitosti v podobě pravidelného zařazení těchto aktivit:

Plánované aktivity: Výlety do města a za kulturou, poznávání zajímavých řemesel a povolání, spolupráce s místní farmou Koně pod Hradem, návštěvy termálního koupaliště, výuka lyžování, outdoorové aktivity (kola, koloběžky, lezení). Řízené činnosti jsou vždy v souladu s aktuálním týdenním tématem. Respektujeme svátky, tradice a roční období. 

Yóga a cvičení pro děti: Hravé pohyby, které za pomoci dětské představivosti podporují rovnováhu, sílu, pružnost a radost.

Angličtina: Naši průvodci moc dobře ví, že kdo chce poznat svět, musí umět cizí jazyk.  Předškolní věk je na absorbování jazykových dovedností ideální. Každý čtvrtek se s angličtinou hravě a přirozeně seznámíme.

Vaření:  Rádi dáme dětem důvěru k používání nástrojů a pomůcek k vaření. Děti získají nové dovednosti, znalosti o zdravé výživě a podpoříme spolupráci v týmu.

Zahradničení: Je dobré, aby děti věděly, odkud pochází jejich potraviny. Společně budeme pečovat o zahrádku, naučíme se poznávat rostliny a budeme sledovat, jak se rostlinky v průběhu roku mění.

Umění: ve školce jsme hodně kreativní a dobré vyjádřit svou kreativitu v jakékoliv formě, nejenom na papír za pomocí pastelek.

Zábavná věda: U nás ve školce mají děti díky senzomotorických experimentům příležitosti k prozkoumání, vytváření dešťových mraků, obřích bublin…seznam je nekonečný.

Ty Nejmenší: Snažíme se motivovat ty nejmenší děti, podporujeme spolupráci se staršími dětmi, nacvičujeme základní dovednosti a bezpečnému pohybu v přírodě.

Inspekční zpráva  české školní inspekce z roku 2019 k dispozici zde 

 Příchod dětí 7:30 – 8:30  odchod 15:30h

Vyzvedávání:

  • po obědě 12:45
  • po spaní 14:30

Pozdní příjezdy nutné hlásit na tel: 723 054 848

 

7,30 – 8,30

Příchod dětí do školky,Ranní kruh, volná hra, starost o zvířata a rostliny, aktivity převážně venku, v případě nepřízně počasí v zázemí.

8,00-12,00

 

Plnění povinnosti

předškolního

vzdělávání

8,30 – 8,50

Pohybové činnosti

8,50 – 9,00

Příprava na svačinu nebo odchod do lesa

9,00 – 9,30

Svačina (v zázemí nebo v lese)

9,30 – 11,30

Řízené činnosti, volná hra, pobyt v lese (podle plánu)

11,30-11,45

Osobní hygiena, příprava na oběd

11,45-12,15

Oběd

12,15-13,45

Odpočinek, klidové činnosti, individuální program pro předškoláky

13,45-15,30

Svačina, volná hra, individuální činnosti s dětmi, úklid zázemí, odchod dětí s rodiči domů

Harmonogram dne se může nepravidelně měnit dle plánovaného programu (výlety, vycházky, aj.)               

NOVÉ ČLÁNKY

JÍDELÁČEK PRO LESNÍ SKŘÍTKY

Lesní mateřská školka Venku z.s.