NÁŠ TÝM

Lidé v Lesní školce Venku

Školka Venku - logo kulaté

Naši lidé v Lesní školce Venku

Poznejte náš tým v Lesní mateřské školce Venku. V roce 2017 jsme otevřeli první oficiální Lesní školku Venku v Ústí nad Labem. Dáváme dětem nejen z Ústí nad Labem příležitost k přímému a pravidelnému přístupu k přírodě a radosti z dětství. Jsme příznivci zdravého vývoje, respektu, bezpečí, správných hodnot a zážitků z okolní přírody. Žijeme teď v Čechách a okolí Ústí nad Labem je pro nás tou správnou divočinou. Sami jsme kdysi byli těmi dětmi, co se nemohly dočkat, až ráno vyrazí ven a za setmění se vrátí. Potkali jsme se na Univerzitě, společně jsme viděli kus světa, zdolali himálajská sedla, zkrotili vlny dalekých moří a prošlapali spoustu bot. Líbí se nám okolí Ústí nad Labem a je smutné, že je méně příležitostí, kdy si děti hrají a prozkoumávají své okolí na čerstvém vzduchu.

Zakladatelé Karolína & Jiří Kostínkovi

Mgr. Karolína Kostínková

Mgr. Karolína Kostínková

Ředitelka, předsedkyně, pedagog

Vyrostla v Jizerských horách a rozdělávat oheň se naučila v turistickém oddíle Perseus. Vystudované má Pedagogické lyceum a druhou maturitní zkoušku má složenou z Předškolní pedagogiky v Brně. Svůj bakalářský titul získala v oboru sociální práce a magisterský v oboru speciální pedagogiky. V zahraničí studovala obecnou pedagogiku na Universidade do Minho v Portugalsku. Pro zpestření má odpromováno na Emirates Flight Training Academy a odpracovaný rok v oblacích. Svoje nadšení a motivaci pro otevření školky získala v lesní školce Auchlone, kde byla několik měsíců pedagogem. Nyní studuje obor pro ředitele na místní univerzitě a ekologického koordinátora EVVO. Je aktivní členkou skupiny pro kvalitu Asociace lesních mateřských školek. Má na starost veškerou administrativní práci a vždy se velmi těší  na čas strávený s dětmi. Snaží se hrát na kytaru, miluje cestování a většinu svého času věnuje školce.

Mgr. Jiří Kostínek

Mgr. Jiří Kostínek

Průvodce - nekvalifikovaný pedagog, školník

Své dětství strávil, jak jinak, než venku. Měl možnost starat se o zvířata a poznávat tamní lesy v okolí Kolína. Vystudoval obor Tělesné výchovy a Geografie. Své outdoorové zkušenosti předával na Univerzitě J. E. Purkyně studentům oborů Tělesná výchova a Aktivity v Přírodě v rámci praktické kurzovní výuky, od kurzu přežití přes horolezecké a vodácké kurzy. V zimním semestru nadále vyučuje Dějiny tělesné kultury. Je naplno součástí lesní školky a dokonalým mužským vzorem. Jeho oblíbené činnosti jsou všechny ty, které se odehrávají v divočině. Expedice do hor, na mořském kajaku, cestování, předávání zkušeností, výroba ze dřeva, čtení knížek a mlsání všech zálesáckých dobrot.

Mgr. Zuzka Loziaková

Mgr. Zuzka Loziaková

Pedagožka - hudebně dramatická činnost

Zuzka pořádá kreativní dílny v Hraničáři a organizuje spoustu tvořivých projektů. Měli jsme čest se s ní potkat na seminářích, které  pořádala se spolkem Tamaryšek.  Zkušenosti má z klasické školky a ze studia Waldorfské pedagogiky. Nyní s námi tvoří vždy jednou za 14 dní. Její hlavní profesí je učitelka na střední pedagogické škole.

Lenka Hüblová

Lenka Hüblová

Průvodkyně-pedagog

Pochází z Ústí nad Orlicí a již od svých 15 let je skautskou vedoucí. Život v Ústí nad Labem se snaží zlepšovat prostřednictvím komunitní zahrady v Krásném Březně. Je to báječná mamka dvou dětí. V současné době studuje předškolní vzdělávání na ústecké univerzitě. Úspěšně dokončila grafomotorický kurz. Pravidelně se účastní letní školy pro pedagogy lesních školek.

Míša Smutná

Míša Smutná

Průvodkyně - nepedagog (nyní na MD)

Zkušená vedoucí turistického oddílu a mamka dvou dětí. Míša umí řídit traktor a ušít na šicím stroji parádní kousky. Nemá problém obstarat 400 zvířat na farmě, venkovní pobyt je pro ní přirozený. Zpívat a radovat se opravdu umí. Díky Míše máme spoustu nápadů na tvoření a zdravé svačinky.  Má kvalifikaci  chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky 69-017-M.

Mgr. Alena Jirásková - Píšťalka

Mgr. Alena Jirásková - Píšťalka

Právnička

Velmi spolehlivá mamka, která nám radí v právních záležitostech. Nyní studuje UK předškolní pedagogiku a další zkušenosti jako učitelka mš.

Mgr. Petra Nejedlá

Mgr. Petra Nejedlá

Logopedka

Ve spolupráci DDM v Ústí nad Labem docházíme na logopedický program k p. Nejedlé. Na konci programu probíhá přednáška a individuální konzultace s rodiči. Kvalitnějšího logopeda neznáme.

milá paní Ondrůšková

milá paní Ondrůšková

Dobrovolnice

Vede u nás velikonoční a vánoční dílny a je zároveň i materiálním sponzorem školky.