+420 723 054 848 info@skolkavenku.cz

Náš tým

Naši lidé v Lesní školce Venku

Poznejte náš tým v Lesní mateřské školce Venku. V roce 2017 jsme se rozhodli věnovat  všechnu naši energii a nadšení do zprovoznění Lesní školky Venku v Ústí nad Labem. Chceme dát dětem nejen z Ústí n/L příležitost k přímému a pravidelnému přístupu k přírodě a radosti z dětství. Jsme příznivci zdravého vývoje, respektu, bezpečí, dobré výživy a zážitků z okolní přírody. Žijeme teď v Čechách a okolí Ústí nad Labem je pro nás tou správnou divočinou. Samy jsme kdysi byli těmi dětmi, co se nemohly dočkat, až ráno vyrazí ven a za setmění se vrátí, jen proto, že už mají hlad. Potkali jsme se na Univerzitě, společně jsme viděli kus světa, zdolali himálajská sedla, zkrotili vlny dalekých moří a prošlapali spoustu maratónských bot a pohorek. Libí se nám okolí Ústí nad Labem a je smutné, že je méně příležitostí, kdy si děti hrají a prozkoumávají své okolí na čerstvém vzduchu.

Zakladatelé Karolína & Jiří Kostínkovi

Eva Pavelková

Eva Pavelková

Ředitelka Lesní školky Venku

Kvalifikovaná učitelka v předškolním vzdělávání. Nyní studuje na ústecké univerzitě speciální a předškolní pedagogiku. Má bohaté zkušenosti s vedením turistického oddílu. Hraje na kytaru a doprovází na flétnu.

Lenka Hüblová

Lenka Hüblová

průvodkyně Lesní školky Venku

Skautská vedoucí a milovnice dětí v přírodě. Pochází z Ústí nad Orlicí. Již od svých 15 je skautskou vedoucí. Má zájem zlepšit Ústí nad Labem a v Krásném Březně vede komunitní zahradu. Je to zkušená mamka dvou dětí. 

Alča - Píšťalka

Alča - Píšťalka

dobrovolnice

Skvělá a spolehlivá dobrovolnice, která nám připravuje hudební program. S dětmi zpívá a doprovází na flétnu. Je právničkou a pomáhá nám i v této oblasti.  Mamka se srdcem na pravém místě. 

Mgr. Petra Nejedlá

Mgr. Petra Nejedlá

logopedka

Ve spolupráci DDM v Ústí n/l docházíme na logopedický program k p. Nejedlé. Na konci máme přednášku a individuální konzultace s rodiči. Kvalitnějšího logopeda neznáme. 

p. Ondrůšková

p. Ondrůšková

dobrovolnice

Vede u nás velikonoční a vánoční dílny, je zároveň i materiálním sponzorem školky. 

Mgr. Karolína Kostínková

Mgr. Karolína Kostínková

koordinátorka, hlavní průvodkyně

Vyrostla v Jizerských horách a rozdělávat oheň se naučila v turistickém oddíle Perseus. Studium na Pedagogickém lyceu jí umožnilo vyzkoušení práce v klasické mateřské škole, základní škole, speciální škole a v domově důchodců.  Na vysoké škole se věnovala spíše sociální práci a znevýhodněným skupinám. Absolvovala studium v Portugalsku, kde si vyzkoušela pracovat s dětmi na prvním stupni. Ke konci studia jí oslovila tématika Lesních mateřských školek a praxi si vyzkoušela v nedaleké Lesní školce Jurta. Pro větší inspiraci se vydala do jedné z nejstarší a nejprestižnější  lesní školky ve Skotsku, kde pracovala na pozici hlavního pedagoga – průvodce. Aby si zkusila práci s dětmi z různých zemí, prolétala svět se společností Emirates a zjistila, že dětský smích je to, co jí naplňuje nejvíce.
Mezi její oblíbené činnosti patří: lezení po stromech, skalách, stavění přístřešků, vaření na ohni, pečení, zpívání u kytary, sbírání přírodních pokladů, pádlování na moři, běhání v terénu, cestování, dobrovolnictví  a objevování nových dobrodružství.
Mgr. Jiří Kostínek

Mgr. Jiří Kostínek

průvodce- nekvl. pedagog

Své dětství strávil, jak jinak než venku. Měl možnost starat se o zvířata a poznávat tamní lesy v okolí Kolína. Brzo se stal skautským vedoucím a se členy svého oddílu rád vyráběl ze dřeva, vyrážel na výlety do divočiny a hrál na Indiány. Jeho zájem o okolí a pohyb se projevilo studiem Tělesné výchovy a Geografie. Zajímá se o celou řadu outdoorových sportů – lezení, pádlování, terénní dlouhé běhy a vše spojené s adrenalinem a prožitkem. Učil na místní základní škole a gymnáziu. Své outdoorové zkušenosti předával na Univerzitě J. E. Purkyně studentům oborů Tělesná výchova a Aktivity v Přírodě v rámci praktické kurzovní výuky, od kurzu přežití, přes horolezecké a vodácké kurzy.

Jeho oblíbené činnosti jsou všechny ty, co se odehrávají v divočině. Expedice do hor, na mořském kajaku, cestování, předávání zkušeností, výroba ze dřeva, výroba lodí, čtení knížek a mlsání všech zálesáckých dobrot.